Wczytywanie...

METAFORA CHATY

2017-03-14

Ekranizacja światowego bestsellera, który stał się literacką sensacją w kilkudziesięciu krajach świata – „Chata” już na ekranach kin.

Ekranizacja światowego bestsellera, który stał się literacką sensacją w kilkudziesięciu krajach świata – „Chata” już na ekranach kin. Poruszająca opowieść o niezwykłej podróży, która pozwala zrozpaczonemu ojcu na nowo odnaleźć sens życia i odkryć ostateczną prawdę o miłości, stracie i przebaczeniu.

Autor powieści William Paul Young wyjaśnia metaforę tytułowej „Chaty”: „Chata symbolizuje wewnętrzną przestrzeń pełną zniszczeń, dom, który buduje sobie w środku każdy człowiek, który nie otrzymał w odpowiedniej chwili pomocy z zewnątrz”, objaśnia pisarz. „To miejsce, w którym składujemy wszystkie nasze nałogi i chowamy wstydliwe sekrety, mając nadzieję, że nigdy nie wyjdą one już na światło dzienne. Nie chcemy tam nikogo, bowiem wydaje nam się, że po wejściu do naszej chaty taka osoba z miejsca by nas znienawidziła. Bo sami siebie nienawidzimy. Uleczyć można się jedynie poprzez powracanie do miejsc, w których w jakiś sposób zostaliśmy złamani, skrzywdzeni – nie można ich ignorować lub udawać, że nie istnieją. W pewnym momencie to się na każdym zemści”.

Na kanale Youtube Monolith Films dostępne są już:

Wywiady: 
Sam Worthington
https://youtu.be/OtzZF5fGVCE
https://youtu.be/NBhI1U70RKc

Octavia Spencer
https://youtu.be/VhKSXmy3XBA
https://youtu.be/cjNmyGepFAY

Radha Mitchell
https://youtu.be/YozscGBTF2Y
https://youtu.be/RS0SJWJtfLo

William P. Young
https://youtu.be/aeV_4P9R1E8
https://youtu.be/IuaMAHWL5JI

 Premierowe fragmenty filmu:
https://youtu.be/9XTtwU7vpf4
https://youtu.be/ld_WPWu7k3U
https://youtu.be/x0Fsh_5gfpU

Mack jest szczęśliwym mężem i ojcem trojga wspaniałych dzieci. Pew­nego dnia jego rodzinę dotyka tragedia. Najmłodsza córka Missy zo­staje porwana. Wszelkie dowody wskazują na morderstwo, choć ciała nie udaje się odnaleźć. Mack popada w coraz głębszą rozpacz, która powoli oddziela go od świata i rodziny. Kilka lat po tragedii otrzymuje tajemniczy list z zaproszeniem do leśnej chaty, w której rozegrał się dramat Missy. List wydaje się pochodzić od samego Boga. Pełen wąt­pliwości i obaw Mack decyduje się na spotkanie z nieznanym, które okaże się być niezwykłym doświadczeniem pozwalającym zrozumieć sens rodzinnej tragedii i zupełnie inaczej spojrzeć na życie i świat.  

Chata” już w kinach!
Zwiastun: https://youtu.be/fElROyyj1TQ