Wczytywanie...

PAPIEŻ FRANCISZEK WSPIERA "PRZYRZECZENIE"

2017-04-11

„Przyrzeczenie”, film nawiązujący do Ludobójstwa Ormian, został wyświetlony w Watykanie.

„Przyrzeczenie”, film nawiązujący do Ludobójstwa Ormian, został wyświetlony we wtorek w Watykanie. W pokazie uczestniczyli reżyser Terry George, producent Eric Esrailian oraz część ekipy aktorskiej. Jest to wyraźny znak wsparcia ze strony Kościoła Katolickiego przed zbliżającą się premierą filmu. Na ekrany kin w Polsce film wejdzie 5 maja.

Watykański pokaz jest swoistą kontynuacją pierwszej wizyty Papieża Franciszka w Armenii, która miała miejsce w zeszłym roku. Papież użył wówczas określenia „ludobójstwo” w odniesieniu do rzezi dokonanej podczas I wojny światowej przez Turków z Imperium Osmańskiego na około 1.5 milionie Ormian. Armenia była pierwszym państwem, które przyjęło chrześcijaństwo jako religię państwową, więc ma wyjątkowe znaczenie dla Kościoła Katolickiego.

Reżyser filmu Terry George w swoim oświadczeniu pisze – „Chciałbym, żeby ten film wywoływał całe spektrum emocji, od radości i odwagi poprzez smutek i gniew po odkupienie i zrozumienie, że możemy dopuszczać się takich katastrof. Mam więc nadzieję, że Przyrzeczenie stanie się swoistym narzędziem edukacji o tamtych zapomnianych czasach, które zasługują na to, aby o nich pamiętać, aby czcić w każdym zakątku świata pamięć zamordowanych”.

 

PRZYRZECZENIE
(The Promise)

PREMIERA: 5 MAJA 2017

Reżyseria: Terry George – zdobywca OSCARA za film „The Shore” („Hotel Rwanda”, „Droga do przebaczenia”)  

Obsada:
•       Christian Bale („Fighter” - OSCAR, „Mroczny rycerz”, „American Hustle”, „The Big Short”)
•       Oscar Isaac („Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy”, „Co jest grane, Davis?”, „Dziedzictwo Bourne’a”)
•       Jean Reno („Kod da Vinci”, „Mission: Impossible”, „Leon zawodowiec”, „Godzilla”)
•       Charlotte Le Bon („Podróż na sto stóp”, „The Walk: Sięgając chmur”, „Yves Saint Laurent”)
•       Shohreh Aghdashloo („Dom nad jeziorem”, „Star Trek: w nieznane”, „Egzorcyzmy Emily Rose”)
•       Angela Sarafyan („Westworld” – serial, „Saga Zmierzch: Przed świtem”, „Paranoja”)  

Gatunek:  dramat
Produkcja: USA 2017
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films  

Poruszający film ukazujący jedną z największych i najskrzętniej skrywanych zbrodni w historii ludzkości.  
Zdobywca Oscara CHRISTIAN BALE w poruszającej opowieści o miłości w czasach nienawiści.  
Prawdziwa historia. Wielcy aktorzy. Oszałamiający budżet (100 milionów USD).  

Imperia upadają, miłość trwa. Rok 1915, stolica Imperium Osmańskiego. Michael przybywa do Stambułu, by zrealizować swoje wielkie plany o studiach medycznych i zacząć życie o jakim zawsze marzył. Gdy poznaje Anę, od pierwszej chwili wie, że to kobieta jego życia. Za plecami narzeczonego Any, słynnego amerykańskiego fotoreportera Chrisa, wybucha namiętny romans. W tym czasie Imperium zaczyna drżeć w posadach, a na ulicach Stambułu robi się niespokojnie. Siły tureckich nacjonalistów, korzystając z narastającego chaosu rozpoczynają prześladowania ludności ormiańskiej. Michael i Ana, oboje ormiańskiego pochodzenia, z dnia na dzień stają w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Gdy krew płynie ulicami, a świat odwraca oczy, to Amerykanin Chris może okazać się jedyną szansą ocalenia dla zakochanych. Większość jednak nie będzie miała nawet takiej szansy…

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=6Wf9Ct5EuXU&t=2s