Wczytywanie...

POZNAJ SWOICH SĄSIADÓW

2017-10-27

Na kanwie prawdziwej historii Clooney pokazał, że dawne czasy niewiele różnią się od współczesnych. „Suburbicon” w kinach od 10 listopada.

Na kanwie prawdziwej historii Clooney pokazał, że dawne czasy niewiele różnią się od współczesnych.
Suburbicon” w kinach od 10 listopada.  

Pierwsza dekada po zakończeniu II wojny światowej upłynęła w Stanach Zjednoczonych na budowaniu nowej klasy średniej, której przedstawiciele wyprowadzali się z wielkich miast na kuszące spokojem i przestrzenią przedmieścia, zamieszkując w idyllicznej scenerii, pośród podobnie myślących ludzi. Tak powstały klasyczne amerykańskie suburbs.

Uchwalona w 1944 roku ustawa o darmowej edukacji dla zdemobilizowanych żołnierzy pozwoliła młodym Amerykanom kupować ładne domy z garażami i ogródkami, snuć plany na przyszłość. Człowiek mógł znaleźć dobrą pracę, zamieszkać w miłym sąsiedztwie i założyć rodzinę – oczywiście jeśli tenże człowiek miał białą skórę, wyjaśnia George Clooney, reżyser filmu.

Podczas zbierania informacji Clooney natknął się na film dokumentalny z 1957 roku pod tytułem „Kryzys w Levittown”. Była to opowieść o tym, co przydarzyło się Williamowi i Daisy Myersom, którzy byli pierwszą afroamerykańską rodziną w Levittown. W tym samym dniu, w którym wprowadzili się oni do Levitton, do ich drzwi zapukał listonosz. Kiedy okazało się, że pani Meyers nie jest pokojówką, a panią domu, listonosz oburzył się i rozpoczął krucjatę przeciwko Meyersom. Wystarczyło kilka godzin i wieczorem przed domem Myersów zebrało się około 500 osób, wykrzykując rasistowskie obelgi i inne przykre rzeczy. Doszło nawet do tego, że wywiesili flagę Konfederacji, a na trawniku naprzeciwko postawili krzyż, który następnie podpalili.

Historia Meyersów jest niezwykle barwnym tłem wydarzeń, które dzieją się domu obok. W domu rodziny Lodge dochodzi do napadu, wszyscy zostają skrępowani i uśpieni eterem. Nie przeżywa żona pana domu. Zrozpaczony syn postanawia dowiedzieć co tak naprawdę wydarzyło się w jego domu. Odkryje mroczne rodzinne sekrety, układy i animozje, które były związane ze śmiercią jego matki.

SUBURBICON
Premiera: 10 listopada 2017

REŻYSERIA:
George Clooney („Idy marcowe”, „Niebezpieczny umysł”, „Good Night and Good Luck”, „Obrońcy skarbów”)  

OBSADA:
·         Matt Damon („Marsjanin”, „Jason Bourne”, „Elizjum”, „Szeregowiec Ryan”, „Buntownik z wyboru”)
·         Julianne Moore („Kocha, lubi, szanuje”, „Big Lebowski”, „Samotny mężczyzna”, „Godziny”)
·         Oscar Isaac („Gwiezdne wojny: przebudzenie mocy”, „Co jest grane, Davis?”, „Przyrzeczenie”)  

GATUNEK: komedia kryminalna
PRODUKCJA: USA 2017

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=T-jPpti22AI

Na www.monolith.pl dostępne są materiały prasowe do „Suburbicon”.   Wystarczy wejść na stronę: http://www.monolith.pl/rejestracja/ zarejestrować się, a po zatwierdzeniu przez administratora zalogować się http://www.monolith.pl/logowanie/. Żeby pobrać materiały do filmu, to po zalogowaniu trzeba wejść w zakładkę do danego filmu: np. SUBURBICON http://monolith.pl/filmy/2017/suburbicon/ tam, pod galerią zdjęć, będzie ikonka z paczką materiałów do pobrania.