Wczytywanie...

"NIEZALEŻNIE OD TEGO, CO MYŚLISZ, W RZECZYWISTOŚCI JEST GORZEJ" - AUGGIE

2018-01-12

To, co Auggie określa w „Cudownym chłopaku” jako uciekanie wzrokiem – czyli tę straszną chwilę, w której ludzie patrzą na niego i zaczynają udawać, że go nie widzą – było głównym źródłem powstania tej postaci w bestsellerze R.J. Palacio.

To, co Auggie określa w „Cudownym chłopaku” jakouciekanie wzrokiem – czyli tę straszną chwilę, w której ludzie patrzą na niego i zaczynają udawać, że go nie widzą – było głównym źródłem powstania tej postaci w bestsellerze R.J. Palacio. Ekranizacja książki już od 19 stycznia w kinach w całej Polsce!

Autorka otwarcie przyznaje, że sama uciekła wzrokiem od pewnego małego chłopczyka, który wyglądał inaczej odpozostałych. Przebywała właśnie ze swoimi dziećmi na lodach i zrobiła coś, czego żałowała przez kolejne lata. Zawstydzona własną reakcją, pisarka postanowiła, że nie wymaże całej sprawy z pamięci. „Zaczęłam zastanawiać się, w jaki sposób tak wyjątkowe dziecko postrzega świat, jak radzi sobie ze świadomością, że swoim wyglądem wprawia wiele osób w zakłopotanie. Właśnie wtedy w mojej głowie narodził się Auggie Pullman. Tej samej nocy rozpoczęłam pisanie książki”, opowiada Palacio.

 

Takie spojrzenia to codzienność dla Olgi Gęcy Grzegorczyk, mamy kilkuletniej Lusi – pacjentki Centrum Leczenia Wad Twarzoczaszki i Chirurgii Szczękowej w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. „Kiedyś byłam z córką w kawiarni, gdzie był wydzielony specjalny kącik zabaw dla dzieci.

W kawiarni siedziała grupka dorosłych i kilkoro dzieci. Ucieszyłam się, bo moja córka miała wówczas rzadką możliwość kontaktu z rówieśnikami. Na widok dziewczynki z asymetryczną buzią i zniekształconym uszkiem, dzieci jedno po drugim zaczęły się wycofywać. Po kilku minutach moja córeczka została zupełnie sama w kąciku zabaw...” Pani Olga przyznaje, że początkowo bardzo złościły ją zbyt nachalne spojrzenia oraz nadmierne zainteresowanie jej córeczką na placu zabaw, teraz woli, gdy ktoś wprost zapyta dlaczego jej dziecko tak wygląda, bo przynajmniej ma szansę coś odpowiedzieć.

Olga Gęca Grzegorczyk zabierze głos w dyskusji, która odbędzie się po pokazie specjalnym filmu „Cudowny chłopak” 9 stycznia. Więcej informacji:http://kinoatlantic.pl/wydarzenia/news,819,pokaz-specjalny-fulmu-%E2%80%9Ecudowny-chlopak%E2%80%9D

CUDOWNY CHŁOPAK (WONDER)

PREMIERA: 19 stycznia

Zwiastun: https://youtu.be/snEYVowDS6c

REŻYSERIA:

Stephen Chbosky

 

OBSADA:

Julia Roberts („Erin Brockovich” - OSCAR, „Królewna Śnież­ka”, „Pretty Woman“, „Notting Hill”, „Dzień matki”)

Jacob Tremblay („Pokój”, „Zanim się obudzę”, „Osaczona”)

Owen Wilson („O północy w Paryżu”, „Noc w muzeum”, „Marley i ja”, „Dziewczyna warta grzechu”, „Polowanie na druhny”)

GATUNEK: komediodramat

PRODUKCJA: USA 2017

Julia Roberts, Owen Wilson i młody gwiazdor znakomitego „POKOJU” w porywającej opowieści o tym, że niełatwo być innym. Ekranizacja międzynarodowego bestsellera, który wzruszył i rozbawił miliony czytelników na całym świecie. Każdy chce się wyróżniać. Nikt nie chce być inny.

 

Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż „zwykły dzień w szkole”. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca. Jego wygląd sprawia jednak, że staje się szkolną sensacją, a dla wielu wręcz „dziwadłem”. Jedni się z niego śmieją, inni wytykają palcami, ale nikt tak naprawdę niczego o nim nie wie. Wszystko zacznie się zmieniać, gdy w szkole pojawi się nowa uczennica. Urocza Summer potrafi dostrzec w Auggiem coś więcej niż nietypowy wygląd. Wystarczy jeden przyjazny gest, jedna pomocna dłoń, by obudzić w Auggiem siłę, dzięki której będzie potrafił udowodnić, że nie tylko twarz czyni go kimś niezwykłym.