Wczytywanie...

ROCZNICA URODZIN KOBIETY, KTÓRA ODMIENIŁA ŚWIAT!

2019-11-13

Dziś obchodzimy 152. rocznicę urodzin najsłynniejszej kobiety naukowca – Marii Skłodowskiej-Curie.

Dziś obchodzimy 152. rocznicę urodzin najsłynniejszej kobiety naukowca – Marii Skłodowskiej-Curie, dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla, która w czasach, gdy większość wciąż uważała, że miejsce kobiety jest w cieniu męża, zrewolucjonizowała konserwatywny i bardzo męski świat nauki.  

Już w 2020 roku na ekrany kin wejdzie „Skłodowska”. W tytułową postać wcieli się nominowana do OSCARA Rosamund Pike.

Młoda, ambitna Maria Skłodowska przybywa do Francji, by na słynnej Sorbonie podjąć studia, które są jej wielkim marzeniem, a już wkrótce przyniosą przełom nie tylko w życiu młodej kobiety, ale całego świata. Początki jednak są trudne. Nikt nie traktuje poważnie naukowych pla­nów i teorii, które snuje młoda Maria. Mężczyźni zazdrośnie strzegą wstępu na najwyższe szczeble naukowej kariery. Jednak geniusz, upór i odwaga Skłodowskiej wkrótce zaczną kruszyć ten opór. A niezwykłe odkrycia, których dokona wraz z mężem Piotrem Curie przyniosą jej zasłużone miejsce w naukowym panteonie.

 SKŁODOWSKA
(RADIOACTIVE)
W KINACH W 2020

Zwiastun: https://youtu.be/tZS-em7GIjs

Opowieść o wielkiej odwadze, determinacji, miłości i geniuszu pewnej kobiety z dalekiej Polski, która zadziwiła naukowy Paryż, a wkrótce cały świat.  

REŻYSERIA: Marjane Satrapi („Persepolis”)  
OBSADA: Rosamund Pike („Zaginiona dziewczyna”, „Jack Reacher: Jednym strzałem”, „Duma i uprzedzenie”, „Śmierć nadejdzie jutro”)
Sam Riley („Czarownica”, „Control”, „W drodze”)
Aneurin Barnard („Dunkierka”, „Szczygieł”, „Powder”)

GATUNEK: biograficzny
PRODUKCJA: USA 2019